czwartek, 12 maja 2016

'rusty heart' tutorial

Witajcie!
Dzisiaj mam dla Was nowy mixed mediowy projekt i szybki kurs, dla tych co nie boją się pobrudzić swoich rąk i dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego. Mam nadzieję, że spodoba się Wam.Na dzisiejszą bazę wybrałam drewniano-tekturowe opakowania po serze camembert, które zanim połączyłam (wkładając jedno w drugie) za pomocą 3D Matte Gel, zagruntowałam czarnym gesso. Również czarne gesso wykorzystałam do pokrycia odlewów od Sandry Evertson.
Następnie do środka przykleiłam papierową serwetkę od Primy, która tym razem nie posłużyła jako dekoracja, ale element wspomagający przyklejanie różnych drobinek do dna pudełka. Na środku umieściłam też odlew serca, wokół którego rozprowadziłam dość grubą warstwę 3D Matte Gel i zaczęłam zabawę z różnymi dodatkami z serii Art Ingredients od Finn, wykorzystałam: Mica Flakes, Glass Beads, Micro Beads i Glass Glitter - ich kolorystyka była dość przypadkowa.
Dzięki dodatkom z serii Art Ingredients udało mi się stworzyć różnorodną teksturę i tło. Ponownie całość pokryłam czarnym gesso, a po podsuszeniu zaczęłam zabawę z nowymi postarzającymi pastami od Finn (Rust Effect Paste). Tym razem wykorzystałam dwie z kompletu - brązową i pomarańczową (rdzawą).W trakcie pracy udało mi się znaleźć idealny postument pod mój projekt - to metalowy świecznik. Zdecydowałam się również dodać metalową blaszkę z gwiazdą - z każdym z tych elementów postąpiłam podobnie jak wcześniej -najpierw pokryłam czarnym gesso, a po jego wyschnieciu naniosłam pastę postarzającą. Na koniec wszystkie części połączyłam za pomocą 3D Matte Gel i porozścierałam palcem złotą akrylową farbkę, aby uwypuklić różnice w teksturze i nadać blasku całości. 
Wykorzystałam:


3D Matte Gel Gęste Gesso - Czarny Art Extravagance - Pasta postarzająca(3szt 50ml) Rising Spirit III - Archiwalne Odlewy Mica Flakes - Gold Leaf
Metalowe dekoracje - Ingvild Bolme Tablice Glass Glitter - Gold Rush Glass Glitter - Pearl  Metalowe Dodatki - Mini Stars Róża Koronka - Wykrojnik          

1 komentarz:

  1. Thank you so much for sharing your gorgeous creation and techniques!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo.
I really appreciate your kind words!