piątek, 28 listopada 2014

nadchodzi zima... winter is coming

Witajcie,
 W Polsce, gdzie aktualnie przebywam, z dnia na dzień robi się coraz chłodniej, gdzieniegdzie spadł już biały puch. Nie da się ukryć, zima już na dobre zawitała w tutejsze rejony. To co najbardziej kocham w zimie, to jej surowość i blask. Uwielbiam patrzeć na drzewa przykryte śniegiem, na dzieła stworzone na szybie przez mróz. Lubię też wieczorową porą ciszę na zewnątrz, gdy większość ludzi przebywa w cieplutkich pokojach, a ja spaceruję sobie z moim psem. I jeszcze to szczypanie mrozu w policzki i uderzenie gorąca po powrocie - wówczas czuję, że żyję! To ta piękniejsza strona zimy - biała i mroźna. I to właśnie ją chciałam uchwycić w moim nowym wpisie do żurnala. 
Hello,
right now I'm staying in Poland where days are becoming colder and colder and we've also had our first fluffy snow. We have to face the facts - Winter is coming. What I love the most about this season is its severity and its glow. I love cold quiet evenings walking my dog and feeling the frost on my cheeks. This is the vibe I wanted to recreate in my new art journal entry.


Korzystając z okazji, chciałabym pokazać Wam jak w kilkunastu krokach możecie przygotować taką pracę.Gotowi?
I'd like to show you my step-by-step tutorial so maybe you'll feel inspired to create your own wintery pages. Let's get to work, shall we?


Po pierwsze dopasowałam papier pod bazę mojego żurnala od Finn - tutaj idealnie sprawdza się format A4 (wykorzystałam papier z Vintage Vanity). Pracowałam nad całą kartką i dopiero pod koniec przecięłam ją równo na pół, ale do tego jeszcze wrócę. Wybrałam białą stronę i cztery białe wycięte serwetki od Primy, które przykleiłam za pomocą Soft Matte Gel ( zdj. 1). Następnie całość pokryłam białym lekko rozwodnionym gesso (zdj. 2) i po jego wyschnięciu za pomocą pasty strukturalnej i maski dołożyłam kolejną fakturę (zdj. 3 i 4). Podsuszyłam całość nagrzewnicą i...
1. First, I chose white paper from Vintage Vanity collection. I worked on the whole A4 page that fits perfectly in Finnabair's journal. I cut my page in half later on. I added four die cut doilies from Prima and glued them using Soft Matte Gel2. I covered everything with a thin layer of watered down Gesso3. & 4. When Gesso dried, I used a starry stencil and Modeling Paste to create some texture.


zabrałam się za docinanie białego papieru (zdj. 5) by ułożyć z kawałków kolejne faktury (zdj. 6). Przykleiłam również kilka rodzajów koronek, gazę i różnych rozmiarów guziki (zdj. 7). Dodałam także drobniutkie i przeźroczyste koraliki z nowej serii Art Ingredients, które przykleiłam za pomocą 3D Matte Gel (zdj. 8).
5. & 6. I dried everything with my heating tool and cut some more pieces of white paper. I arranged them on my page to add some more texture. 7. I added different kinds of lace, gauze and buttons in different sizes. 8. Then came wonderful delicate and Crystal Glass Beads that I glued with 3D Matte Gel.


Po tym, jak już wszystko dobrze wyschło, przemalowałam dwukrotnie całość białym gesso (zdj. 9) tak by lepiej przystosować podłoże do mgiełek i farbki akwarelowej (zdj. 10.) Tutaj jak zwykle panowała dowolna ilość chlapnięć i psiknięć... i nie ma co ukrywać czasami efekt może być zaskakujący! Na koniec dodałam robiony przeze mnie malutki wianuszek z gałązek, który przyozdobiłam delikatnie gesso, gwiezdnymi ćwiekami, podkleiłam gazą i w samym środku umieściłam pięknego ptaszka z żywicy ( zdj. 11). Zwieńczeniem moich prac było dodanie napisu "zima nadchodzi", przecięcie pracy na pół i przyklejenie do mojego żurnala.
9. & 10. When everything dried properly, I covered the whole page twice with white Gesso to create a good background surface for all the Glimmer Mists and Ecoline watercolors11. Finally, I added a tiny wreath that I made out of small branches, I covered it with Gesso, added some star brads, some gauze and placed a little resin birdie in the middle. 12. The final step was adding handwritten words. Then, I cut my paper in half and glued it in my journal.
Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja praca oraz że ten szybki kurs zainspiruje Was do stworzenia swoich niepowtarzalnych kreacji.
Pozdrawiam ciepło,
Monika
I hope you like my work and that my simple little tutorial will inspire you to create something special.
Sending you warm hugs!
Monika

8 komentarzy:

 1. świetny kursik :) wpis do żurnala jest magiczny, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne nadchodzenie zimy u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a to ja chyba spróbuję, bo z kursu, to wszystko takie się łatwe wydaje ;) ten wpis jest na maksa zimowy, nie wiem, jak to zrobiłaś, ale ja też tak chcę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo jest łatwe :)
   czekam z niecierpliwością na Twój zimowy wpis!

   Usuń
 4. Wyszło ślicznie - jak zwykle zresztą!

  OdpowiedzUsuń
 5. j adore les matieres et couleurs

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo.
I really appreciate your kind words!